بازی بی نظیر اونو در سال ۲۰۲۱

بازی اونو
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر

نشاط و شادابی، پرکردن اوقات فراغت، ایجاد روابط خانوادگی وبالابردن اعتماد به نفس

تجهیزات

۵۶ کارت بازی اونو

تعداد بازیکن

۲ نفر به بالا

رده سنی

۶+ سال

زمان

۳۰ الی ۴۵ دقیقه

خرید آنلاین

۳۴۰۰۰ تومان

یک بازی دورهمی و شاد را در کنار هم تجربه کنید. (اونو)

تاریخچه بازی اونو

 

شاید این سؤال براتون پیش بیاد که اونو یعنی چی و این بازی چه طوری انجام میشه و همزمان چند نفر با هم می توانند این بازی را انجام بدهند.

خوب باید بگویم اونو در زبان اسپانیایی به معنای عدد یک می باشد . در این بازی هر کسی که تعداد کارتهایی را که در دست دارد به یک عدد برساند و آن کارت را استفاده کند برنده بازی می باشد و کارتهایی که در دست بازیکنان دیگر می باشد به عنوان امتیاز سهم بازیکن برنده خواهد شد.

جالبه بدونید که خرید بازی کارتی اونو در دنیا جزء یکی از پرفروش ترین بازی های کارتی دنیا می باشد.
حالا می خوام شما رو با تاریخچه این بازی آشنا کنم که چطور این بازی بوجود آمد: ایده کارتهای بازی اونو در سال ۱۹۷۱ توسط آقای پیرایشگری به نام مرل روبینز که اهل اوهایو در شرق آمریکا بود بوجود اومد.
آقای روبینز خیلی به بازی های کارتی علاقه داشت که مثل خیلی از آدم های خلاق این ایده رو با خانواده خود مطرح کرد و نتیجه این ایده بازی اونو شده ، که پر فروش ترین بازی کارتی دنیا است.

هدف بازی اونو

هدف بازی اونو اینه که تعداد ۲ تا ۱۰ نفر رو به مدت ۳۰ دقیقه الی ۲ ساعت بستگی به تعداد کارتهای بازی اونو داره. یعنی یک دست یا دو دست از این کارتها رو داشته باشید در کنار هم جمع کنه . کلی باهم دیگه بخندید و حتی رقابت کنید و امتیاز های بیشتری کسب کنید.
نکته ای که وجود داره اینه که امروز که اکثر مردم درگیر فضای مجازی و بازی های رایانه ای و شبکه های اجتماعی هستند، دیگه کم تر دور هم جمع می شوند. اگر هم کنار هم باشند احتمال داره که هر کسی سرش تو گوشی خودش باشه و از دور هم بودن لذت نبرند.

دلیل معرفی بازی اونو

یکی از دلایل انتخاب گروه حامی برای به انتشار قرار دادن بازی کارتی اونو محبوبیت این بازی در دنیا بود. از این رو ما به دنبال معرفی یک بازی جذاب بودیم که بتونیم با در اختیار قراردادن این بازی خیلی از خانواده ها را با این بازی آشنا کنیم. بخشی از اوقات فراغتشون رو پر کنیم.
 در نهایت به نتیجه ای که دوست داریم برسیم که زمان خانواده رو در کنار هم پر کنیم. بین اعضای خانواده رابطه صمیمی ایجاد کنیم . حس خوب دورهم بودن رو همراه بانشاط و شادابی در جامعه کوچک خودمون افزایش بدیم.

یکی از قوانین در گروه حامی:
بازی =نشاط +زمان+روابط خانوادگی+بالابردن اعتماد به نفس

جالبه بدونید که علاوه بر این بازی، گروه حامی در واحد تحقیق و توسعه خودش یکسری بازیهای دورهمی جذاب درست کرده که نیاز به وسایل خاصی نداره . می تونید در خانه همه سنین با هم بازی کنند و طبق قانون گروه حامی به نتایج خوبی برسید.

بازی کارتی اونو

روش شروع بازی کارتی اونو:

همونطور که گفتم این بازی رو می تونید با ۲ نفر یا بیشتر شروع کنید. در هرجعبه از بازی اونو ۵۶ کارت وجود داره. که باید در ابتدا به هر نفر ۷ کارت پخش کنید و بعد باید بقیه کارتها به پشت روی زمین قرار بدهید و یکی از کارتها رو طبق شکل برگردونید. حالا بازیکنان باید طبق عقربه های ساعت بازی رو شروع کنند.

حالا شما باید با انواع کارتهای بازی اونو آشنا شوید.

کارتهای بازی اونو ۳ دسته هستند:

اعداد اونو

دسته اول:
کارتهای اعداد می باشند که از عدد ۰ تا ۹ در ۴ رنگ قرمز، سبز، آبی، زرد می باشند.

دسته دوم:
کارتهای انجام یا به اصطلاح اکشن کارت می گویند. یعنی شما با دیدن این کارتها باید کاری را انجام دهید. مثلا یکی از این کارتها که دو فلش روی اون وجود داره هر وقت در بازی بیاد جهت حرکت بازی رو تغییر میده در واقع میگیم دست بر می گرده.
اون کارتی که علامت ورود ممنوع داره یعنی وقتی توسط بازیکن رو زمین بیاد نفر بعدی نمی تونه کارت بندازه .
اون کارتی که عکس ۲+ داره که در هر رنگ یکی از اونها هست اگه توسط بازیکن رو زمین بیاد یعنی بازیکن بعدی باید ۲ کارت از منبع کارتها برداره و حق انداختن کارت رو تا دور بعد نداره. یه جورایی جریمه می شه.

اکشن کارت اونو

دسته سوم:
کارتهای وحشی
یا به اصطلاح وایلد کارت می باشند. یک از این کارتها که خیلی ضربه  به بازیکن بعدی می زنه کارت ۴+ می باشد.
کارت ۴+ ،  ۲ تا کار انجام می ده. اولیش اینه که  بازیکن بعدی  ۴ تا کارت از منبع کارت ها برمی داره و دیگه نمیتونه کارتی رو بندازه تا دست بعد. یکی دیگه از کارهایی که توسط این کارت انجام میشه تغییر رنگ تو بازی هست.
  یعنی بازیکنی که این کارت رو میندازه می تونه رنگ زمینه بازی کارتها رو تغییر بده.
همانطور که در عکس این کارت پیداست ۴ تا کارت کوچک در ۴ رنگ روی این کارت وجود داره. پیشنهاد میشه بازیکن حتما رنگی رو اعلام کنه که تو دست خودش بیشتر از اون رنگ داره .

حالا  کارت وحشی دوم که یه کم روحیه اش لطیف تر از کارت وحشی اولی هست کارتیه که یک بیضی با ۴ رنگ روی اون رسم شده.
این کارت می تونه زمانی توسط بازیکن روی زمین بیاد که تو دست بازیکن کارت مرتبط با زمین بازی وجود نداره. یعنی به اصطلاح نه عددش رو داره نه رنگش رو داره. خوب در این صورت این کارت می تونه رو هر کارت با هر رنگی و هر عددی بیاد.

کارت وحشی

روش بازی اونو

بازی با این کارتها شروع میشه و دست همینطوری می چرخه به صورتی که یا باید عدد ها با هم بخونه یا رنگ ها.
مثلا اگه زمین بازی کارت عدد ۲ قرمز هست کارت ۲ آبی،سبز و زرد هم میتونه بیاد روی این کارت.  اگه زمین بازی کارت عدد ۲ قرمز هست میتونه هر کارت قرمزی با هر عددی از هر دسته کارتی روی اون کارت قرار بگیره.

فقط نکته ای که وجود داره اینه که اگر کسی کارتی که روی زمین بازی هست رو نداشت (نه رنگش رو نه عددش رو) باید یک کارت، از کارتهایی که به پشت قرار دارند برداره و دیگه حق انداختن کارت رو نداره.

بعضی ها سؤال می پرسند که اگه کارتهایی که به پشت هست تمام شد چی میشه؟ در جواب باید بگم که کارتهایی که رو زمین بازی توسط بازیکنها میاد آخرین کارت رو کنار می گذارید و کارتهای زیر اون کارت رو یک بُر می زنید و دوباره اونها رو به پشت کنار اون کارت قرار میدهید و بازی دوباره ادامه پیدا می کنه.
تا وقتی بازیکنی تعداد کارتهای در دستش به یک رسید باید کلمه اونو رو تو بازی اعلام کنه و حواسش باشه کسی دستش رو نبینه. اگر یک کم خوش شانس باشه اون کارت آخر رو هم بازی کنه.

جمع آوری امتیاز
حالا رسیدیم به قسمت جذاب بازی هر بازیکنی هر چند تا کارت در دستش داره برای شما می شود. همه کارتها رو از دست بازیکنها جمع کنید با اون کارتهایی که روی زمین بازی هست کاری نداشته باشید.

حالا روش محاسبه امتیاز های این بازی چطوری هست؟

اون کارتهایی که جمع کردین امتیازات کسب شده شما در این بازی هست.

کارتهای اعداد به اندازه عدد هایی که روی کارت درج شده امتیاز داره .مثلا کارت عدد ۸ به همین میزان امتیاز شمارش میشه.

کارتهای ۲+ اگه جزء کارتهای شما بود هر کدام ۲۰ امتیاز دارد.

کارتهای وحشی هم هر کدام ۵۰ امتیاز دارند.

در نهایت هر بازیکنی که به امتیاز ۵۰۰ برسه برنده بازی خواهد بود.


نظر نویسنده
:

اگه دنبال یک بازی جذاب و دورهمی هستید من خرید بازی کارتی اونو رو به شما پیشنهاد می دهم.شما می تونید بازی کارتی اونو رو برای خودتون یا دوستانتون هدیه بخرید و یک هدیه ارزشمند و به یاد ماندنی رو در ذهن عزیزانتون ثبت کنید.

خرید بازی کارتی اونو: ۰۲۱۸۶۰۲۶۶۸۹

Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند پیشنهاد جالب برای دورهمی های شاد

به حامی بپیوندید