چطور اینترنت را برای کودکان ایمن کنیم؟

سایت کیدرکس
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر

ایجاد جستجوی امن برای کودکان در اینترنت

طبق تحقیقاتی که ما در سراسر کشور انجام داده ایم حدود ۸۳ درصد خانواده ها از اینترنت استفاده می کنند که در این میان اینترنت تلفن همراه درصد بالایی را به خود اختصاص داده اما سوالی که بوجود می آید، آیا خانواده اینترنت را در اختیار کودک خود قرار می دهد؟

پاسخ این سوال کاملا مشخص است اکثر کودکان نیز از اینترنت استفاده می کنند و بازی های خود را توسط اینترنت جستجو می کنند اما برخی از خانواده ها به دلیل دسترسی کودکان به اطلاعات نامناسب، اینترنت را در خانه وصل نمی کنند و یه جورایی از وصل کردن اینترنت دوری می کنند اما سئوالی که توسط گروه حامی، از پدر و مادر ها پرسیده می شود این است که ما نباید صورت مساله را پاک کنیم، با قطع اینترنت در خانه، نمی توان جلوی اطلاعات مخرب یا نابهنجار را گرفت بلکه اگر کمی بهتر بیاندیشیم می توان با یک سرویس درست و مطمئن اینترنت را در خانه وصل کرد و جستجو را در آن ایمن سازیم.

چطور اینترنت را برای کودکان ایمن کنیم؟

در پاسخ به این سوال قصد داریم موتور جستجوی ایمن برای کودکان را به شما معرفی نماییم.

در سال ۲۰۰۸ شرکت گوگل برای جستجوی ایمن کودکان، موتور جستجوی kidrex را طراحی کرد و در اختیار کودکان قرار داد. جالب است بدانید این موتور جستجو، فضای امنی را برای کودکان بوجود خواهد آورد و به راحتی کودکان می توانند نیازهای خود را در آن جستجو کنند.

نکته ی جالب دیگر این موتور جستجو، طراحی زیبا و چشم نواز کارتونی آن می باشد که شکل یک دایناسور رنگی و نوشته های عبارت kidrex با طراحی مداد رنگی می باشد.

یکی از ۵۰ وب سایت برتر جهان

در سال ۲۰۱۳ مجله تایم این وب سایت را یکی از ۵۰ وب سایت برتر جهان معرفی کرد.

هدف شرکت گوگل از راه اندازی kidrex

در نهایت شرکت گوگل می گوید هدف ما برقرار کردن و فراهم کردن محتوای ایمن و مناسب برای کودکان است و از والدین می خواهد اگر محتوایی را تماشا کردند که این محتوا مناسب کودکان نبود آن را به شرکت گوگل معرفی کنند تا با رفع آن زندگی سالم تر و ایمن تری را برای کودکان ایجاد نماید.

عکسی از سایت کیدرکس

در وب سایت kidrex چه می بینید؟

جالب است بدانید با ورود به وب سایت kidrex با دو کلمه kids (کودکان) و parents (والدین) روبرو خواهید شد که با کلیک کردن بر روی kids و انتخاب drawings می توانید نقاشی هایی را تماشا کنید که کودکان در سراسر جهان از کالیفرنیا گرفته تا کودکان در تهران برای kidrex ارسال کرده اند که این نیز یک برداشت تصویری جالب کودکان از kidrex می باشد.

نمونه ای از یک نقاشی

  kidRex با پاسخ به این سوالات به والدین کمک می کند

با کلیک کردن بر روی parents سوالاتی را پیش روی والدین قرار می دهد که با کلیک کردن بر روی هر سوال، پاسخ کاملی را در اختیار والدین قرار می دهد این سوالات شامل:

۱- kidRex چیست ۲- چطور کار می کند ۳- نمایش نکته های ایمن برای کودکان به والدین ۴- تنظیم kidRex به عنوان صفحه اصلی مرورگر در موبایل یا کامپیوتر چگونه است ۵- چطور از kidRex کمک بگیرید.

وسوالاتی دیگر که مطالعه کردن این بخش به والدین عزیز توصیه می گردد.

چطور وب سایت kidrex را فارسی کنم؟

برای فارسی کردن این وب سایت می توانید وارد سایت/     http://translate.google.com/   شوید و آدرس kidrex.org را درسمت چپ همانند شکل زیر تایپ کنید و در سمت راست با انتخاب گزینه persian تمام سایت را به فارسی ترجمه کنید.

نحوه ی فارسی کردن کیدرکس

حالا با انتخاب لینک kidrex از سمت چپ از فارسی بودن آن لذت ببرید.

ورود به سایت
عکسی از سایت کیدرکس

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جالب ترین اخبار از نگاه کاربران

به خانواده بزرگ حامی بپیوندید