اپلیکیشن سامانه آموزشی رهام
اپلیکیشن آموزشی رُهام
نرم افزار رهام
آشنایی با سامانه آموزشی رُهام

آزمون آنلاین

گزارش برگزاری آزمون
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر

آزمون آنلاین و برگزاری خوب و بی نقص آن همیشه یکی از نیازهای مدرسه بوده و هست.

برخی از مدارس برای برگزاری آزمون به دنبال گوگل فرم می روند و سعی دارند توسط سیستم فرم ساز گوگل امتحانات خود را برگزار نمایند.

قطعا برگزاری آزمون در گوگل فرم چالشهای مختلفی مانند قطع و وصل شدن دانش آموز، پریدن سوالات و پاسخها، submit نشدن در پایان آزمون و عدم اتصال به موقع جیمیل و… را برای مدرسه و دانش آموز به همراه دارد و این موضوع باعث نگرانی هایی برای دانش آموز و کار اضافی برای پاسخگویی کادر محترم مدرسه به دانش آموز و اولیا مدرسه ایجاد خواهد کرد.

هم اکنون خوشحالیم که امتحانات نوبت اول برخی از مدارس با سامانه رهام در حال برگزاری است و سعی داریم شما را با نحوه برگزاری آزمونها آشنا نماییم.

آشنایی با امکانات آزمون ساز سامانه آموزشی رهام + نظرات مدیران مدارس

لوگوی سامانه رهامهدف و ماموریت اصلی سامانه رهام برآورده ساختن تمام نیازهای آموزشی مدرسه به صورت جامع و یکپارچه است.

یکی از ویژگی های سامانه رهام، برگزاری آزمون آنلاین است که برای بسیاری از مدارس راه اندازی شده تا بتوانند سوالات خود را به ۸ مدل طراحی کنند و با خیال راحت از دانش آموزان خود امتحان بگیرند.

پنل دانش آموزی سامانه رهام

در سامانه رهام هر معلم یک پنل در اختیار دارد.

معلم با یک کلیک آزمون خود را می سازد و از قسمت سوالات، شروع به طراحی سوال یا وارد کردن سوالات از فایل word خواهد کرد.

پس از آن در محیطی کاملا ساده و روان تنظیمات زیر را برای آزمون خود در نظر می گیرد.

۱-تاریخ و ساعت شروع امتحان را مشخص می کند.

۲-مدت زمان امتحان را مشخص می کند.

۳-تعداد شرکت در امتحان را محدود می کند، به طوری که دانش آموز فقط یکبار امتحان دهد.

۴-چون امتحانات ترم است گزارشات پایانی (نمایش نتایج به همراه جزییات)را غیر فعال می کند.

نکته ای بسیار مهم برای معلم این است که دانش آموز بدون استرس در محیطی کاملا آرام  پاسخگوی سوالات باشد و اگر به هر دلیلی مانند برق رفتن، قطع شدن اینترنت، خرابی سیستم و … ، دانش آموز از آزمون خارج شد پاسخهای داده شده تا آن زمان از بین نرود و ذخیره گردد.

این نکته بسیار مهم نیز در همه آزمونها نیز به صورت پیش فرض فعال است و دیگر هیچ جای نگرانی برای معلم وجود ندارد.

در سامانه رهام، هر دانش آموز یک پنل در اختیار دارد که با کد ملی خود به آن دسترسی خواهد داشت و راس تاریخ و ساعت مقرر می تواند در آزمونی که معلم برای او طراحی کرده است شرکت نماید.

گزارش کلاس درس

گزارش گیری لحظه ای در آزمون برای معلم

زمانی که مدت زمان آزمون به پایان می رسد گزارشی برای معلم سریعا آماده می شود که از طریق دکمه آمار در پنل معلم قابل دسترس خواهد بود و به راحتی معلم پاسخنامه های هر دانش آموز و نمرات آنها را با کلی امکانات در اختیار دارد و اگر معلم دسترسی را برای دانش آموز باز کند، دانش آموز می تواند تمام گزارش مربوط به آزمون خود را با ریز جزییات در پنل خود ببیند.

درخواست راه اندازی آزمون ساز رهام
برای مدرسه من


Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp

1 دیدگاه دربارهٔ «آزمون آنلاین»

  1. با سلام و عرض ادب
    در تیر ماه سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تصمیم گرفتیم از قالب جزیره ای بودن در فعالیت های آموزشی خارج شویم و یکپارچه سازی را در راس فعالیت های مدرسه خود داشته باشیم و همین شد که با سامانه رهام گروه حامی آشنا شدیم.

    پس از بررسی در تیر ماه ۹۹ این سامانه را برای مدرسه خود راه اندازی کردیم و آموزش های کار با سامانه را در اختیار معلمان خود قرار دادیم و قبل از رسیدن به ترم اول چند آزمون آزمایشی برگزار شد تا هم معلم و هم دانش آموزان چند بار با محیط آشنا شوند.

    با حمایت گروه حامی توانستیم امتحانات نوبت اول را به بهترین شکل برگزار نماییم و خیلی خوشحال هستم که تمام فرآیند صفر تا صد دانش آموزان در پنل خودشان ذخیره است و کاملا شاهد روند فعالیت هر یک از آنها هستم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط