فعالسازی نرم افزار حامی
کتاب آموزش مفاهیم پایه فناوری اطلاعات + دانلود
نمایش همه

علائم کرونا ویروس

اخبار و اطلاع رسانی
مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقهاز شایعات تا واقعیت علائم کرونا ویروس

 

 


آدرس سایت منبع
www.multimedia.scmp.com

افراد مختلفی در فضای مجازی توصیه می کنند که مردم از ماسک و دستکش استفاده کنند تا به این ویروس مبتلا نشوند اما نکته ای که وجود دارد ماسک های معمولی برای جلوگیری از کوچکترین ذرات به دهان و بینی طراحی نشده اند و ماسک N95 می تواند گزینه ی مناسبی برای جلوگیری از ذرات باشد.

ماسک N95

این ویروس معمولاً از طریق قطرات در هنگام عطسه یا سرفه منتقل می شود. اکثریت قریب به اتفاق قطرات کمتر از 100 میکرون (0.1 میلی متر) هستند. ماسک های جراحی به منظور جلوگیری از عبور قطرات بزرگ از دهان یک شخص به شخص دیگر یا سطح طراحی شده اند. در صورت استفاده صحیح، ماسک 95درصد از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند.
 

ماسک از 95 درصد ذرات ویروس کرونا جلوگیری می کند

 

فیلمی از صف های طولانی مردم از خرید ماسک در چین

 

سازمان بهداشت جهانی می گوید پوشیدن ماسک می تواند در محدود کردن بیماری کمک کند اما برای متوقف کردن بیماری کافی نیست و نکات کلیدی دیگری را پیشنهاد می کند.

نکات کلیدی در مورد کرونا ویروس

مرتب در طی روز دستهای خود را بشویید و از تماس دست با صورت خود تا آنجایی که مقدور است بکاهید.در تصویر زیر بیشترین نقاطی که احتمال دارد ویروس در آنجا باشد را ببیند و سعی کنید درست تمام نقاط دست را بشویید.

علائم کرونا ویروس

کرونا ویروس بیانگر طیف گسترده ای از ویروس های موجود در حیوانات است که می توانند در شرایط خاصی به سمت انسان پرش کنند. تماس با گوشت حیوانات مختلفی که در بازار فروش عمده فروشی غذاهای دریایی هوآان به فروش می رسد ، به عنوان علت احتمالی اولین آلودگی های انسانی گزارش شده است.

حیوانات و کرونا ویروس

علائم و عوارض 

افراد آلوده دارای علائم هاصی با عوارض خاص دارند که در تصویر زیر کامل توضیح داده شده است.

علائم کرونا ویروس

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب برای ما ارسال نمایید: