با فرزند نوجوانم در سن بلوغ چگونه برخورد کنم؟
کتاب آموزش مفاهیم پایه فناوری اطلاعات + دانلود
نمایش همه

نظارت والدین بر فضای مجازی

آموزش سریع برای والدین
مدت زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه

 

محیط کامپیوتر، تبلت و اینترنت فرزندتان را مدیریت کنید

قطعا میدانیم که اینترنت نیاز امروز اکثر افراد در جامعه می باشد و با توجه به آماری که در کشور ما وجود دارد بیش از 71 میلیون نفر، حدود 81 درصد جامعه از اینترنت استفاده می کنند.

سوال: آیا این فضا با فیلترینگ هایی که از سوی دولت اعمال می گردد برای کودکان و نوجوانان ما ایمن است؟

پاسخ: خیر - با راه اندازی یک vpn یا فیلتر شکن امکان دسترسی به محتوای مخرب فراهم می گردد.به همین منظور برخی خانواده ها بیم دارند که اگر اینترنت را در اختیار فرزند خود قرار دهند احتمال آسیب پذیر بودن فرزندشان در این فضا وجود دارد. لذا مانع ورود اینترنت و تجهیزات دیجیتالی (کامپیوتر و تبلت) در محیط خانواده می گردند.

نگرانی خانواده در فضای مجازی

قطعا از نظر ما این کار شایسته نیست چون به جای اینکه مسئله ایمن شدن این فضا را برطرف نماییم به حذف این سرویس پر فایده اکتفا می کنیم در نهایت می توان گفت صورت مسئله پاک می شود اما اینترنت حذف نمی شود.

لذا پس به جای اینکه یک حساسیت در فرزندان ایجاد کنیم و آنها را محدود کنیم لازم است از یک نرم افزار استفاده کنیم تا به جای فیلترینگ کردن محتواهای نامناسب که هر روز در حال توسعه هستند، شرایطی ایجاد نماییم که به راحتی به محتواهای مناسب دسترسی پیدا کنند.

نکته :
تمام نگرانی خانواده ها دسترسی فرزندان به اینترنت نمی باشد، بلکه نگران نحوه استفاده از انواع رایانه ها و تبلت ها نیز هستند.

سوال: چگونه محیط کامپیوتر، تبلت و ابنترنت را ایمن کنیم؟

پاسخ:
نرم افزاری که نگرانی های خانواده ها را نسبت به حضور فعالیت فرزندان در فضای مجازی (اینترنت-کامپیوتر-تبلت) برطرف می نماید پرنتال کنترل نام دارد این نرم افزار قابلیتهای بسیاری دارد که با برخی از آنها آشنا خواهیم شد.

1- امکان دسترسی به سایت های مناسب رده سنی مختلف

2- امکان برنامه ریزی و زمانبندی مشخص برای فعالیت فرزند در ایام هفته

3- امکان عکسبرداری از فعالیتهای روزمره فرزند

4- امکان تعریف و ایجاد دسترسی به برنامه ها در سیستم

5- قابلیت محدود کردن دسترسی به سایت های مخرب و نرم افزارها 

6- امکان ارسال گزارشات از طریق پست الکترونیکی ( جیمیل و ایمیل)

و بسیاری امکانات دیگر...

پرنتال کنترل

پیشنهاد می کنیم این نرم افزار را دانلود نمایید و به تمام نگرانی ها خود پایان دهید و فضای کامپیوتر،تبلت و اینترنت را ایمن نمایید.

دانلود بازی ماشینی Xenon Racer برای کامپیوتر با لینک مستقیم

نسخه 32 بیتی کامپیوتر حجم فایل: 8.3 مگابایتنسخه 64 بیتی کامپیوتر حجم فایل 8.2 مگابایتنسخه اندروید حجم فایل: 2.2 مگابایت |


نکته مهم برای نصب در کامپیوتر:

لطفا پس از نصب برنامه بر روی کامپیوتر، نرم افزار را اجرا نکنید. ابتدا آنتی ویروس، فایر وال و ویندوز دیفندر را غیر فعال کنید سپس فایل patch از پوشه کرک را در مسیر نصب کپی نمایید. تا نرم افزار برایتان فعال گردد. حال به راحتی نرم افزار خود را اجرا نمایید و از امکانات آن بهره مند گردید.

 

توصیه پایانی به والدین گرامی:

اگر در گزارشات دریافتی از فعالیت فرزندتان در فضای مجازی متوجه دسترسی به محتوای مخرب شدید لطفا از یک مشاور و متخصص در حوزه روانشناسی جهت دریافت راهکار تربیتی استفاده نمایید.

 

 حامی را در اینستاگرام دنبال کنید
قرار مشاوره در هفته
اینستاگرام گروه حامی

 

 

سلام یگانه هستم خیلی عالی بود           ارسال شده در 5 اسفند 98
0 - 0 دیسلایک
پاسخ

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب برای ما ارسال نمایید: