رمزگذاری
کتاب آموزش مفاهیم پایه فناوری اطلاعات + دانلود
نمایش همه

چطور اینترنت را برای کودکان ایمن کنیم؟

آموزش سریع برای والدین
مدت زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه

 

ایجاد جستجوی امن برای کودکان در اینترنت

طبق تحقیقاتی که ما در سراسر کشور انجام داده ایم حدود 83 درصد خانواده ها از اینترنت استفاده می کنند که در این میان اینترنت تلفن همراه درصد بالایی را به خود اختصاص داده اما سوالی که بوجود می آید، آیا خانواده اینترنت را در اختیار کودک خود قرار می دهد؟

پاسخ این سوال کاملا مشخص است اکثر کودکان نیز از اینترنت استفاده می کنند و بازی های خود را توسط اینترنت جستجو می کنند اما برخی از خانواده ها به دلیل دسترسی کودکان به اطلاعات نامناسب، اینترنت را در خانه وصل نمی کنند و یه جورایی از وصل کردن اینترنت دوری می کنند اما سئوالی که توسط گروه حامی، از پدر و مادر ها پرسیده می شود این است که ما نباید صورت مساله را پاک کنیم، با قطع اینترنت در خانه، نمی توان جلوی اطلاعات مخرب یا نا بهنجار را گرفت بلکه اگر کمی بهتر بیاندیشیم می توان با یک سرویس درست و مطمئن اینترنت را در خانه وصل کرد و جستجو را در آن ایمن سازیم.


چطور اینترنت را برای کودکان ایمن کنیم؟

در پاسخ به این سوال قصد داریم موتور جستجوی ایمن برای کودکان را به شما معرفی نماییم.

در سال 2008 شرکت گوگل برای جستجوی ایمن کودکان، موتور جستجوی kidrex را طراحی کرد و در اختیار کودکان قرار داد. جالب است بدانید این موتور جستجو، فضای امنی را برای کودکان بوجود خواهد آورد و به راحتی کودکان می توانند نیازهای خود را در آن جستجو کنند.

نکته ی جالب دیگر این موتور جستجو، طراحی زیبا و چشم نواز کارتونی آن می باشد که شکل یک دایناسور رنگی و نوشته های عبارت kidrex با طراحی مداد رنگی می باشد.

یکی از 50 وب سایت برتر جهان

در سال 2013 مجله تایم این وب سایت را یکی از 50 وب سایت برتر جهان معرفی کرد.
 

هدف شرکت گوگل از راه اندازی kidrex

در نهایت شرکت گوگل می گوید هدف ما برقرار کردن و فراهم کردن محتوای ایمن و مناسب برای کودکان است و از والدین می خواهد اگر محتوایی را تماشا کردند که این محتوا مناسب کودکان نبود آن را به شرکت گوگل معرفی کنند تا با رفع آن زندگی سالم تر و ایمن تری را برای کودکان ایجاد نماید.
 


kidrex

در وب سایت kidrex چه می بینید

جالب است بدانید با ورود به وب سایت kidrex با دو کلمه kids (کودکان) و parents (والدین) روبرو خواهید شد که با کلیک کردن بر روی kids و انتخاب drawings می توانید نقاشی هایی را تماشا کنید که کودکان در سراسر جهان از کالیفرنیا گرفته تا کودکان در تهران برای kidrex ارسال کرده اند که این نیز یک برداشت تصویری جالب کودکان از kidrex می باشد.


نمونه ای از یک نقاشی

تصاویر نقاشی کودکان در kidrex

 kidrex با پاسخ به این سوالات به والدین کمک می کند

با کلیک کردن بر روی parents سوالاتی را پیش روی والدین قرار می دهد که با کلیک کردن بر روی هر سوال، پاسخ کاملی را در اختیار والدین قرار می دهد این سوالات شامل:

1- kidrex چیست 2- چطور کار می کند 3- نمایش نکته های ایمن برای کودکان به والدین 4- تنظیم kidrex به عنوان صفحه اصلی مرورگر در موبایل یا کامپیوتر چگونه است 5- چطور از kidrex کمک بگیرید.

وسوالاتی دیگر که مطالعه کردن این بخش به والدین عزیز توصیه می گردد.

 

چطور وب سایت kidrex را فارسی کنم

برای فارسی کردن این وب سایت می توانید وارد سایت translate.google.com شوید و آدرس kidrex.org را درسمت چپ همانند شکل زیر تایپ کنید و در سمت راست با انتخاب گزینه persian تمام سایت را به فارسی ترجمه کنید.
 

روش فارسی کردن kidrex

حالا با انتخاب لینک kidrex از سمت چپ از فارسی بودن آن لذت ببرید.


kidrex
ورود به سایت
kidrex.org


حامی را در اینستاگرام دنبال کنید
قرار مشاوره در هفته
اینستاگرام گروه حامی

 

 

سلام یگانه هستم خیلی عالی بود           ارسال شده در 5 اسفند 98
0 - 0 دیسلایک
پاسخ

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب برای ما ارسال نمایید: