ایده شو! (اردوی چالشهای آزمایشگاهی)
کتاب آموزش مفاهیم پایه فناوری اطلاعات + دانلود
نمایش همه

خلاق شو! (اردوی خلاقیت و خودباوری)

استعدادش رو داری؟!

استعداد مهمتره یا یادگیری و تلاش؟! یعنی ممکنه کسی که ظاهرا استعداد کاری رو نداره، بتونه در همون کار موفق بشه؟!

خانم آنجلا داکورث، در کتاب عزم (Grit) به شکل علمی اثبات میکنه که پشتکار، موثرتر از استعداده! یعنی اگر ما تلاش کنیم، حتی اگر ظاهرا استعداد نداشته باشیم، میتونیم موفق باشیم و توانایی هامون رو پرورش بدیم.

 

خلاقیتت کمه؟!

یکی از توانایی های درونی ما، خلاقیته. اما آدم های خلاق، چه ویژگی هایی دارن که میتونن یک چیز جدید بسازن، مشکلات رو از راه های نو حل کنن و باعث تعجب بقیه بشن؟!

مهمترین ویژگی آدم های خلاق، اینه که از خلاقیتشون استفاده میکنن!

اگر بخوایم خلاقیت رو پرورش بدیم، باید در موقعیت هایی قرار بگیریم که احتیاج به خلاق بودن داره. اگر همیشه سعی کنیم دنیا رو از زاویه متفاوتی ببینیم، کارها رو به شیوه جدید انجام بدیم و برای مشکلات قدیمی، راه حل های جدید پیدا کنیم، به مرور توانایی ما هم بیشتر میشه. تمامی مخترع ها و آدم های خلاق دنیا، معمولا به خاطر تمرین و نوع نگاهشون بوده که تونستن به این سطح برسن!

 

دنیا رو شگفت زده کن!

اگه بچه ها از سنین کم، یاد بگیرن که از قدرت خودشون استفاده کنن، در آینده میتونن کارهایی رو انجام بدن که دنیا رو تغییر میده. و از اونجایی که حتی خلاقیت هم میتونه با آموزش و یادگیری و تمرین رشد کنه، ما تصمیم گرفتیم بهتون کمک کنیم!

در اردوی خلاق شو، بچه ها یاد میگیرن که زاویه دیدشون رو تغییر بدن و چون نمونه هایی بهشون نشون داده میشه و خودشون تمرین ها رو انجام میدن، ذهنشون خیلی بیشتر فعال میشه و در طولانی مدت، تاثیرات شگفت انگیزی رو میتونید ببینید!wink

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب برای ما ارسال نمایید: