مغز شو! (اردوی سبک نوین درس خواندن)
کتاب آموزش مفاهیم پایه فناوری اطلاعات + دانلود
نمایش همه

بازی شو! ( اردوی شناخت بازیهای رایانه ای )

بازی کن، یاد بگیر!

میدونستید بازی کردن فقط برای پر کردن وقته؟! میدونستید باید بچه ها رو باید به هر راهی سرگرم کرد؟! میدونستید نباید بچه ها رو در بازی هاشون همراهی کرد؟!

میدونستید هیچکدوم از جملات بالا درست نیست؟!

اما جالبه که بعضی افراد، حتی اگه جملات بالا رو باور نداشته باشن، ولی دقیقا بر اساس اونها رفتار میکنن!

بازی برای انسان، یک شبیه سازی برای زندگی واقعیه. ما در دوران بچگی بازی میکردیم تا مهارت یاد بگیریم و بتونیم برای زندگی آینده آماده بشیم. حالا فرض کنید بچه های امروز، مشغول بازی هایی بشن که فقط وقتشون رو پر میکنه و چیزی رو بهشون یاد نمیده. در آینده براشون چه اتفاقی می افته؟!

بازی کردن آموزش میخواد؟!

ارسطو، 2500 سال پیش، گفت که انسان، حیوان ناطقه! (میدونیم که معنی ناطق بودن، عاقل بودن و حرف زدن عاقلانه است) اما آقای ارسطو احتمالا یادش رفت اضافه کنه که بدون آموزش، انسان، عاقل نمیشه! پس همونطوری که عاقل بودن، احتیاج به یاد گرفتن داره، درست بازی کردن و انتخاب بازی های خوب رو هم باید یاد گرفت!

فرهنگ منفی: برای اینکه بچه ها بازی های مناسب را بشناسند، برایشان کلاس بگذاریم!

بدترین کاری که میشه کرد، اینه که یه کار آزاد مثل بازی کردن رو تبدیل بکنیم به کلاس درس و بخوایم اون رو با کتاب و امتحان به بچه ها آموزش بدیم! اما از اونجایی که ما خیلی حرفه ای هستیم (laugh) با راه های خیلی بهتری، چیزهایی که بچه ها نیاز دارن رو بهشون یاد میدیم!

اردوی سرگرم شو!

در این اردو، بچه ها قراره بازی کنن، اما نه بازیهای عادی! در طول اردو، فرزندان ما یاد میگیرن که چه بازیهایی مناسب هستن، انواع بازیها رو میشناسن و چون لذت اونها رو تجربه کردن، از این به بعد خودشون به سراغ بازیهای مناسب میرن!

 

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب برای ما ارسال نمایید: