پیگیر شو! (قانون در فضای مجازی)
کتاب آموزش مفاهیم پایه فناوری اطلاعات + دانلود
نمایش همه

آنلاین شو! (تاثیر شبکه های اجتماعی)

چت میکنم، پس هستم!

تا همین چند سال پیش، اگه ما میخواستیم برای شما یه متنی رو آماده کنیم و براتون بفرستیم تا بخونید، باید کلی کاغذ میخریدیم، به تعداد همه خواننده ها از مطلب کپی میگرفتیم و بعد برای همه تون پست میکردیم! اگر هم خیلی زرنگ و پولدار بودیم، نهایتا میرفتیم روزنامه چاپ میکردیم!

اما حالا، فقط کافیه که چند تا دکمه رو بزنم تا همون لحظه، همه و از کل دنیا بتونن این نوشته رو بخونن! و جالبتر از اون، همون لحظه هم میتونن کامنت بذارن و نظرشون رو بگن. ( سعی میکنم خیلی نامحسوس بگم که کامنت یادتون نرهangel)

تا همین چند سال قبل، تعداد آدم هایی که پدربزرگ و مادربزرگ های ما میشناختن، اندازه آدم های فامیل و نهایتا آدم های محل بود! اما حالا، تعداد آدم هایی که میتونیم در فضای مجازی باهاشون آشنا بشیم، اندازه کل دنیاست. و حتی میتونیم چند میلیون دوست داشته باشیم، بدون اینکه اصلا اونها رو دیده باشیم!

حالا چه اتفاقی می افته اگه بین این چند میلیون آدم، یک نفر تصمیم بگیره به ما آسیب بزنه؟!

مراقب خودت باش!

وقتی کسی در زندگی روزمره بهمون دروغ میگه، به حریم خصوصی ما تجاوز میکنه یا کلاهمون رو برمیداره، چه برخوردی باهاش میکنیم؟! قطعا سعی میکنیم از خودمون دفاع کنیم و حقمون رو بگیریم. و البته خیلی حواسمون رو جمع میکنیم تا این اتفاق ها اصلا نیفته!

اما واقعیت اینه که ما در فضای مجازی خیلی بی دفاع تر از دنیای واقعی هستیم! و جالبه که خیلی هم این موضوع برامون اهمیت نداره! به همین دلیله کلاهبرداری، دروغ گویی و تجاوز به حریم خصوصی، خیلی راحتتر انجام میشه.

من که هکر نیستم!

نیازی نیست که اقتصاد دان باشید تا توی بازار سرتون کلاه نذارن! و نیازی هم نیست که هکر یا مهندس کامپیوتر باشید، که بتونید از خودتون در فضای مجازی محافظت کنید. ما بعنوان گروه آموزشی حامی، در سمینار آنلاین شو، درمورد راههایی صحبت میکنیم که با اونها میتونید از خودتون مراقبت کنید، ترفندها رو یاد بگیرید، و یک محیط ایمن رو برای خودتون و فرزندان تون در فضای مجازی ایجاد کنید!

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب برای ما ارسال نمایید: