آنلاین شو! (تاثیر شبکه های اجتماعی)
کتاب آموزش مفاهیم پایه فناوری اطلاعات + دانلود
نمایش همه

ایمن شو! (سلامت در فضای مجازی)

بیماری فیزیکی؟ فضای مجازی؟ مگه داریم؟!

فضای مجازی جای فوق العاده ایه. ( اگه نبود ما سایت نمیساختیم! wink) اما از اونجایی که هر چیز خوبی، کمش دوا و زیادش سمه، فضای مجازی هم میتونه ما رو مسموم کنه.

خبر بد اینه که میشه یه لیست طولانی از بیماری ها و مشکلات جسمی مختلف رو نام برد که بدلیل استفاده نامناسب از امکانات فضای مجازی و یا بخاطر تاثیر امواج الکترومغناطیسی ایجاد میشه. مواردی مثل:

  • بیماری RSI
  • سردرد
  • سرگیجه
  • اختلالات بینایی
  • ناباروری
  • و ...

به نظر ترسناک میاد! موبایل و کامپیوتر، ابزارهای خوشگلی هستن که کارهای زیادی برامون انجام میدن و حداقل ظاهرشون نشون نمیده که بتونن آسیب برسونن!

اما خبر خوب اینه که میشه خیلی راحت جلوی این مشکلات رو گرفت! مثلا اگه درمورد امواج SAR یا BTS ها بدونید، میتونید عوارضش رو کنترل کنید! یا حتی میشه موبایلی رو انتخاب کرد که امواجش تاثیر بدی روی مغز نداشته باشه. و حتی میشه با رعایت یک سری نکات، از دردها و بیماری های جسمی ناشی از فضای مجازی پیشگیری کرد.

ایمن شو!

ما شاید بخاطر بیماری ها سراغ دکتر بریم یا حتی واکسن بزنیم تا از بعضی بیماری ها جلوگیری کنیم. اما خیلی به جلوگیری از آسیب های فیزیکی در فضای مجازی توجهی نداریم. گروه حامی دقیقا همینجا دست به کار شده! ما در کارگاه ایمن شو، این بیماری ها و مشکلات رو بررسی میکنیم، و بهتون یاد میدیم که چطور میشه جلوشون رو گرفت! (حتما شنیدین که پیشگیری بهتر از درمان است!)

پس به جای اینکه خدایی نکرده، بعد از مبتلا شدن خودمون یا فرزندان مون به این بیماری ها، به پزشک مراجعه کنیم، بهتره که قبلش آموزش استفاده از فضای مجازی رو با حامی تجربه کنید.smiley

 

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب برای ما ارسال نمایید: