چطور به گوشی فرزندمون دسترسی پیدا کنیم؟

دسترسی به گوشی فرزند
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر

پدر و مادرها، همونطوری که در دنیای واقعی سعی میکنن از بچه ها مراقبت و محافظت کنن، در دنیای مجازی هم باید اینکار رو بکنن. اما گاهی اوقات، این مراقبت شکل های عجیبی پیدا میکنه. مثلا وقتی که یکی از والدین، میخواد به هر ترتیبی که شده، از محتویات موبایل یا تبلت فرزندش سر در بیاره.

اما آیا این کار درسته؟! و اگر بخوایم به این محتویات دسترسی داشته باشیم، چه کار باید بکنیم؟!

برای پیدا کردن پاسخ سوالاتتون، پادکست مهندس داود گودرزی از گروه حامی رو گوش بدید! 

پادکست صوتی

 

متن پادکست مهندس داود گودرزی

در این مطلب، میخوایم درمورد یک موضوع صحبت کنیم که دغدغه خیلی از خانواده هاست. خیلی از پدر و مادر ها علاقه دارن و گاهی این سوال در ذهنشون مطرح میشه که چطور میتونیم به گوشی فرزندمون دسترسی داشته باشیم؟! یعنی فرزند من الان داره با گوشی یا تبلتش چیکار میکنه، چه سایت هایی رو میبینه، چه محتوایی رو میبینه و ما چطور میتونیم به این محتوا دسترسی داشته باشیم؟!
اگر کمی به این قضیه منطقی تر نگاه کنیم، اگر ما بعنوان پدر و مادر چنین طرز تفکری داریم که باید به محتوای گوشی یا تبلت بچه ها دسترسی داشته باشیم، طرز تفکرمون چندان درست و منطقی نیست!
این کار یعنی ورود به حریم خصوصی فرزند! و با این کار، به بچه ها اعلام میکنیم که اونها هم مجازن به حریم خصوصی ما وارد بشن. در حالی که این اتفاق نباید بیفته.

چه باید کرد؟!

 نحوه دسترسی به گوشی فرزنداما حالا چه کار باید بکنیم؟! مهمترین چیز اینه که ما بتونیم فضای مجازی فرزندمون رو مدیریت کنیم. یعنی بچه ها رو در شرایطی قرار بدیم که بتونه درست انتخاب بکنه. عواملی مثل فیلترینگ یا کنترل، بیشتر تنش ایجاد میکنن و میتونه عکس العمل ها و پیامدها منفی هم داشته باشه.
بهترین کار ممکن در این مورد، اینه که اطلاعات خودمون درمورد فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رو بالا ببریم و سعی کنیم زمانی که فرزندمون قراره به تنهایی وارد یک فضای جستجویی بشه و به محتواهای خاص دسترسی پیدا کنه رو پر کنیم.
فعالیت های زیادی در این حوزه وجود داره که در پادکست های بعدی درموردش صحبت میکنم. یکی از اونها میتونه گفتگو کردن باشه، یا حتی بازی کردن و انجام یک سری فعالیت های دیگه! پیوستگی و هماهنگی این فعالیت ها میتونه اون تنهایی و خلوت رو از بچه ها بگیره و دیگه نیاز نباشه به جایی که حریم ما نیست، ورود کنیم و فهمیدیم که رد شدن از حریم نباید اتفاق بیفته.
ممنون که همراه من بودید. اوقات خوشی رو براتون آرزو میکنم!

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جالب ترین اخبار از نگاه کاربران

به خانواده بزرگ حامی بپیوندید