چگونه رمز اینترنتی قدرتمند بسازیم؟

تولید رمز قوی
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر

چگونه یک رمز قدرتمند بسازم که به سادگی هک نگردد

با رشد سریع تکنولوژی، روز به روز اکثر خدمات به سمت الکترونیکی شدن می روند. به طور مثال اگر می خواهید وارد طرح ترافیک شوید‌، خرید اینترنتی کنید، در سایت ثبت نام کنید، کتاب بخوانید، موزیک دانلود کنید، بازی کنید و … نیاز دارید در سامانه خدماتی، ثبت نام نمایید تا بتوانید به راحتی از خدمات آن سامانه بهرمند گردید.

موضوعی که بوجود می آید این است که چند درصد از ما برای ورود به پنل کاربری خودمان در این سایتها از رمزهای ایمن استفاده می کنیم.

طی بررسی متوجه این موضوع شدیم که اکثر کاربران در فضای مجازی از رمزهای بسیار ساده استفاده می کنند که این رمز ها به راحتی از سوی سودجوبان قابل نفوذ و هک می باشند. جالب است بدانید این موضوع در سمینارهای اجرا شده توسط ما بارها و بارها از زبان شرکت کنندگان شنیده شده که به طور مثال حساب بانکی من هک شده و فلان مبلغ از من سوء استفاده شده.

تعدادی از رمزهایی که بیشتر مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرند را با هم ببینیم.

۱- ۱۲۳۴۵

۲- ۱۲۳۴۵۶۷۸۹

۳- qwert

۴- password

۵- iloveyou

۶- qwert123

۷- ۱۱۱۱۱۱

۸- abc123

متاسفانه این رمزها بسیار قابل نفوذ هستند و از امنیت بسیارپایینی برخوردار می باشند.

روش های رمز گذاری صحیح چگونه است؟

روش اول: بهتر است برای انتخاب یک رمز قوی از حروف کوچک، حروف بزرگ، اعداد و حروف ویژه مانند @#$%^&* به صورت ترکیبی استفاده نماییم تا امنیت رمز ساخته شده توسط شما حفظ گردد.

نمونه ای از یک رمز ایمن
H@mi Gr0Up

همانطور که می بینید رمز بالا تشکیل شده از حروف بزرگ، حرف ویژه، حروف کوچک و عدد که با ترکیب آنها ما یک رمز ایمن را بوجود آوردیم.

روش دوم: اگر می خواهید که این رمز ها به صورت تصادفی در اختیار شما قرار گیرد نیز می توانید از یک نرم افزار استفاده نمایید تا در هر زمان هر تعداد رمز ایمن که خواستید برایتان تولید گردد.

نام نرم افزار تولید رمز:

password Generator professional 

همین حالا می توانید این نرم افزار را دانلود کنید و به راحتی هر تعداد رمز ایمن که خواستید توسط آن ایجاد نمایید.

روش کار با این نرم افزار بسیار ساده است کافی است پس از دانلود و نصب نرم افزار از سطر quantity تعداد رمز خود را تایپ نمایید به طور مثال ۱ و بر روی دکمه چرخ دنده کلیک کنید تا اتوماتیک نرم افزار یک رمز ایمن برایتان تولید نماید.

نرم افزار تولید رمز

رمز فایل

soft98.ir

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جالب ترین اخبار از نگاه کاربران

به خانواده بزرگ حامی بپیوندید